Rožnov pod Radhoštěm

https://i1.wp.com/www.bonsaimoravia.cz/wp-content/uploads/2015/04/zalozka-Roznov-01.jpg?resize=1062%2C354

Na naší zahradě v Rožnově pod Radhoštěm jste po předchozí domluvě vždy vítáni k návštěvě stále expozice bonsají, zároveň Vám dále nabízíme:

  • prodej bonsajového příslušenství, substrátů, misek atd. - výdejní místo eshopu (www.bonequip.cz)
  • prodej bonsají a bonsajového materiálu v různém stupni vývoje
  • možnost workshopů pro jednotlivce či menší skupiny
  • tvarování, přesazování, střih stromů atd.
  • konzultace ohledně projektu či realizace Vaší zahrady
    (www.zahrady-orientu.cz)
  • nabídka tvarovaných zahradních stromů

Tradice bonsajové zahrady v Rožnově p. R. sahá až do roku 1981, kdy Josef Sirotný pronikl do tajů umění bonsai. V následujících letech, kdy byl mimo jiné členem ve své době velmi aktivního Bonsai klubu Havířov, nadále rozvíjel svou zálibu v malých stromcích v miskách. Prvním opravdovým kontaktem s bonsajovým světem však pro něj byl rok 1991, kdy měl možnost na vlastní oči vidět bonsajové umění Harryho Tomlinsona a Piuse Nottera, respektive jejich stromy na výstavě pořádáné BK Praha. 

Po této zkušenosti přehodnotil svá bonsajová měřítka a začal sbírat a pěstovat čím dál tím kvalitnější stromy. 

V roce 2001 se o bonsaje začal zajímat i syn Lukáš Sirotný, čímž nastala éra dalšího rozvoje zahrady a především stromů. Společně začali navštěvovat bonsajové akce a výstavy, kde čerpali nové znalosti a inspiraci a poznávali mnoho českých i zahraničních bonsajových osobností.

V uplynulých letech měli díky bonsajím možnost poznat mnoho evropských i exotičtějších zemí jako Španělsko, Švýcarsko, Litva, Srbsko, Mexiko a mnoho dalších.

V roce 2010 vznikl ve spolupráci s Martinem Drábkem projekt Bonequip, který znamenal zahájení přímého dovozu a prodeje bonsajového příslušenství z Japonska, Číny i jiných zemí. Po několika letech úspěšného fungování jsme se rozhodli skloubit společné úsilí pod nově vzniklou značku Bonsai Moravia.

https://i0.wp.com/www.bonsaimoravia.cz/wp-content/uploads/2015/04/roznov.jpg?resize=1062%2C354