I posted this little guy on our old blog back in December 2018 when I did a restyling, here is a previous text:

I purchased this shimpaku juniper 2 years ago as a little bit neglected used-to-be bonsai imported from Japan many years ago. In those past 2 growing seasons I´ve been wondering how to improve this tree in terms of aesthetic design and this late fall I reset the structure and change the planting angle: I guess now the juniper is back on the right way again, next spring we will find a suitable container for this small guy.

Well, this spring 2019 we did found it a new container which had been made by Miroslav Znamenacek. The crown is filling nicely, a slight editing is ahead of us and then the tree will be shown at the Bonsai Zbraslav Club exhibition in Prague next month.


O tomto menším jalovci čínském jsem psal v prosinci loňského roku ještě na našem starém blogu, a to v souvislosti s jeho přetvarováním:

Tento jalovec shimpaku se na naší zahradu dostal před 2 lety jako lehce zanedbaný strom, který již původně byl bonsají imporotovanou z Japonska před mnoha lety. V uplynulých 2 sezónách jsem vícekrát přemýšlel, jak strom dále posunout a ke konci tohoto roku jsem se k jalovi konečně dostal – proběhlo přetvarování se změnou náklonu. Myslím si, že tímto se strom dostal zpět na správnou kolej, na jaře ho čeká přesazení do vhodné misky.

A na jaře 2019 jsme mu opravdu našli novou misku z dílny Míry Znamenáčka. Koruna se pěkně zaplňuje, po menším pročištění bude tento strom k vidění na výstavě Bonsai Zbraslav 2019 v příštím měsící (viz pozvánka), na níž jste všichni vřele vítáni!

Juniperus chinensis Itoigawa 01 (Jalovec čínský "Pružina")

Výška cca 40 cm, původ - import Japonsko, stáří cca 50 let, pěstováno od 2000, miska - Miroslav Znamenáček.
Dimensions aprox. 40 cm, origin Japan, age aprox. 50 years, in training since 2000, Miroslav Znamenáček pot.

Shimpaku juniper 01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *