I posted this little guy on our old blog back in December 2018 when I did a restyling, here is a previous text:

I purchased this shimpaku juniper 2 years ago as a little bit neglected used-to-be bonsai imported from Japan many years ago. In those past 2 growing seasons I´ve been wondering how to improve this tree in terms of aesthetic design and this late fall I reset the structure and change the planting angle: I guess now the juniper is back on the right way again, next spring we will find a suitable container for this small guy.

Well, this spring 2019 we did found it a new container which had been made by Miroslav Znamenacek. The crown is filling nicely, a slight editing is ahead of us and then the tree will be shown at the Bonsai Zbraslav Club exhibition in Prague next month.


O tomto menším jalovci čínském jsem psal v prosinci loňského roku ještě na našem starém blogu, a to v souvislosti s jeho přetvarováním:

Tento jalovec shimpaku se na naší zahradu dostal před 2 lety jako lehce zanedbaný strom, který již původně byl bonsají imporotovanou z Japonska před mnoha lety. V uplynulých 2 sezónách jsem vícekrát přemýšlel, jak strom dále posunout a ke konci tohoto roku jsem se k jalovi konečně dostal – proběhlo přetvarování se změnou náklonu. Myslím si, že tímto se strom dostal zpět na správnou kolej, na jaře ho čeká přesazení do vhodné misky.

A na jaře 2019 jsme mu opravdu našli novou misku z dílny Míry Znamenáčka. Koruna se pěkně zaplňuje, po menším pročištění bude tento strom k vidění na výstavě Bonsai Zbraslav 2019 v příštím měsící (viz pozvánka), na níž jste všichni vřele vítáni!

Juniperus chinensis Itoigawa 01 (Jalovec čínský "Pružina")

Výška cca 40 cm, původ - import Japonsko, stáří cca 50 let, pěstováno od 2000, miska - Miroslav Znamenáček.
Dimensions aprox. 40 cm, origin Japan, age aprox. 50 years, in training since 2000, Miroslav Znamenáček pot.

Shimpaku juniper 01

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *